cindrellaundertheumbrella@hotmail.com

31 Mart 2010 Çarşamba

Erdem is the winner of BCF/ Vogue Designer Fashion Fund!

Romantik elbiseler ve çiçekler deyince akla gelen tasarımcımız Erdem, İngiliz Moda Konseyi ve Vogue tarafından verilen 200,000£ lik ödülün sahibi oldu. British Vogue editörü Alexandra Shulman'ın sözleri ise ödülden bile değerli:

" In Erdem I feel we have a very worthy winner who already has an international and who has the creativity and application that is needed to become a global business. He makes beautiful clothes that already have a recognisable stamp that is his alone."

''Çok değerli bir birincimiz var, Erdem zaten uluslararası itibara ve global işler yapmak için yeterli yaratıcılığa ve uygulamalara sahip. Çok güzel kıyafetler yapıyor ve hepsine farkedilebilir imzasını atıyor.''

Bize de tasarımcımızla gurur duymak ve heyecanla yaptığı işleri takip etmek kalıyor...It was announced today that Erdem has been awarded the £200,000 British Fashion Council -BFC/VOGUE designer Fashion Fund. Eight designers were shortlisted by a panel of representatives of the Fund's sponsors. Alexandra Shulman, Editor of British Vogue chaired the jury. Erdem Moralioglu's brand was established in 2005. BFC's Chairman, Harold Tillman, commented "Erdem has excellent design credentials, an impressive business plan and creates beautiful collections season after season. I am proud to say that the British Fashion Council's Vogue Designer Fashion Fund will play a key role in developing Erdem's already prominent designer business both here in the UK and abroad."

Source:http://www.ashadedviewonfashion.com/

7 yorum:

Moda(e)rator~ Moda olan Herşey Kontrol Altında dedi ki...

yabancı sitelerinde yapılan kombinlerde okadar cok "erdem" parçaları kullanılıyor ki. Gurur verici gerçekten

FrouFrouu dedi ki...

Hello lovely!

<3 Erdem.

Yes, we have a place over there, around 2hrs away from Bodrum so I visit at least once a year.

MODA CADISI dedi ki...

Erdem'i çok takdir ediyorum, yarattıklarını beğeniyorum ama işte Türkçe bile konuşamayan biri için ( Vogue TR'ye gönderdiği tebrik mesajı bile İngilizceydi), Türk tasarımcı göğsümüzü kabartıyor gibi kendimize pay çıkartmak falan da bana saçma geliyor.

Clara dedi ki...

lovely blog!!
xxxxx

CindrellaUnderTheUmbrella dedi ki...

MC, ben ticari kaygılarla Türk kimliklerinden sıyrıldıklarını düşünüyorum. Bakınız Hakan yıldırım'ın ingiltereye yerleşip Hakaan olması. Sonuçta Türk tasarımcı olarak dünya çapında üne kavuşmak imkansız değil ama gerçekten çok zor...

Krislyn dedi ki...

wow. kudos to him! just thought i'd let you know how much i admire your style! the scalloped skirt in the post below is stunning by the way - as is the photography!

burcu d. dedi ki...

erdem hem cok yetenekli hem'de cok sempatik! bu sezon cicek motiflerini kullanmamasi bence cok dogru bir secim.

Twitter Updates