cindrellaundertheumbrella@hotmail.com

21 Temmuz 2011 Perşembe

International Klein Blue

Fransız ressam Yves Klein'in adını duymuş muydunuz daha önce? Peki Klein mavisini? Önümüzdeki sezon raflarda sıkça göreceğimiz Klein mavisiyle tanışmanızın vakti geldi.Yves Klein 1928- 1962 yılları arasında yaşamış kendini yeni gerçekçi akımına fazla kaptırmış bir fransız ressam. Rengin soyadıyla anılmasının sebebi ise Uluslarası Klein Mavisi (International Klein Blue) renk serisinin patentini alması... Kendi kullandığı özel pigmentlerle profesyonel renk ayrımında ayrılamayan, fotoğrafı çekilse de aynısı olmayan ve müthiş bir özgürlük duygusu veren gökyüzünü andıran bir mavi bulmuş. Pantone skalasında 288 ve 289 arasında bir renge tekabül etse de siz rengin az da olsa neye benzediğini görmek için sitesini ziyaret edin. Sizi sadece Klein mavisi karşılıyor:)  http://www.international-klein-blue.com/

Have you ever heard the name Yves Klein or the Klein blue? If your answer is no it is time to meet International Klein Blue! Yves Klein was a French artist, leading member of the French artistic movement of Nouveau réalisme founded in 1960.  International Klein Blue (IKB) is a deep blue hue first mixed by the French artist Yves Klein. IKB's visual impact comes from its heavy reliance on Ultramarine, as well as Klein's often thick and textured application of paint to canvas.
International Klein Blue is outside the gamut of computer displays, and can therefore not be accurately portrayed on webpages. However, this photo of synthetic ultramarine pigment gives a fair impression of IKB as it appears in Klein's work. Check the link to see how the Klein blue is look like, not exactly but closely. http://www.international-klein-blue.com/


Önümüzdeki kış sezonunda bir çok tasarımcı renklerine Klein mavisini dahil etmiş. Şüphesiz biz de birçok mağazada bu özel renkle karşılaşacağız. Bu rengi görüp sadece mavi diyenleri uyarın ve Klein'e bir selam göndermeyi ihmal etmeyin!

For the fall-winter season some oft the designers included Klein blue into their collections. Without no doubt we will see this special color at the fast fashion clothing shops!

5 yorum:

Gülşah dedi ki...

3.fotodaki benim nişanlığımın ton ve parlaklığı.
Bilmeden Klein Blue seçmişim.
Tanıştığımıza memnun oldum:)

..trend Pınar'ı.. dedi ki...

genel kültür haneme +1 ekledim sayende :) ve bu renk muhteşem!

New York Lover D. dedi ki...

Renk harika ama! :)

newyorklover-d.blogspot.com

Kayleigh dedi ki...

I feel ashamed I didnt know of Yves Klein before this post!
But glad I read your post,really interesting and inspiring,love the garments,all super sleek and sophisticated,beautiful colours.
billiejean44.blogspot.com

Louisa dedi ki...

So funny you wrote about this today, I was just reading about this. The color is so rich and vibrant I love it. You have a lovely blog!

--Louisa
http://circasundayafternoon.blogspot.com

Twitter Updates